סיפורי החודש

חזרה לרשימת הסיפורים

מצוות שמחת פורים – הלכה למעשה

מצוות שמחת פורים – הלכה למעשה

מסיבת פורים ססגונית ועליזה לחסויי המרכז הישראלי לאפוטרופסות –

הקרן לטיפול בחסויים, במחוז ירושלים

 

כשעלה שי, חסוי המרכז הישראלי לאפוטרופסות – הקרן לטיפול בחסויים במחוז ירושלים, בשנות הארבעים לחייו, בעל מוגבלות שכלית התפתחותית, המתגורר בהוסטל, לשיר את "שבחי ירושלים", לא ניתן היה להישאר אדיש. כשהוא מחופש למקסיקני, עם כובע סומבררו גדול לראשו, הוא עמד שם, כולו שמח, נרגש, אוחז בשתי ידיו את המיקרופון ושר בגרון ניחר את השיר שלדבריו הוא כה מחובר אליו. היה זה לקראת סופה של מסיבת פורים, שערכו עובדי מחוז ירושלים של המרכז הישראלי לאפוטרופסות, במרכז תרבות עמים, שנתרם על-ידי המינהל הקהילתי גינות העיר, לכ-120 חסויים בגירים, מהקהילה ומהמוסדות. המסיבה, שהפכה כבר למסורת, ומתקיימת זו השנה השישית ברציפות, כללה ריקודים, מוסיקה, שירה, פינות איפור והפעלה, בלונים, תחפושות, ליצנים, משחקים, הפעלות והרבה הרבה שמחה וצהלה, לצד כיבוד עשיר וסלסלת "משלוח מנות", שקיבל כל אחד מבאי המסיבה, שהכילה דברי מתיקה שונים, שנתרמו.

                                         

במשך כשעתיים וחצי יכלו החסויים, מאזור ירושלים והסביבה, שהגיעו עצמאית או בהסעות מאורגנות מהמוסדות, לשמוח וליהנות משירה והרקדה של תלמידות בית הספר העל יסודי לבנות "אולינה דה רוטשילד" בירושלים, שיחד עם בנות השירות הלאומי במחוז, רכזי הטיפול והנציגים, סחפו את החסויים לרקוד במעגלים ובשורות, לשיר ולהשתתף באופן פעיל, במתקני ההפעלה השונים שאורגנו עבורם. גרעין "בקהילה" – משנים מציאות חברתית, אכן שינו את המציאות לחסויים, כשהביאו להם אורה, שמחה וצהלה.

לרבים מהחסויים, זו ההזדמנות היחידה לחגוג את חג הפורים ולנו הזכות לשמח את החסויים שבטיפולנו ולהפגין את הדאגה שיש לנו אליהם כל ימות השנה.

 

אנו, עובדי המרכז הישראלי לאפוטרופסות – הקרן לטיפול בחסויים, גאים בזכות שנפלה בחלקנו  לפרוס רשת הגנה וחמלה של אנושיות לאותם אנשים ולהעניק להם רגעי שמחה ואושר בחג הפורים ובכלל.

 

         חג פורים שמח,

 

ד"ר זאב פרידמן

מנכ"ל המרכז הישראלי לאפוטרופסות

הקרן לטיפול בחסויים