סיפורי החודש

חזרה לרשימת הסיפורים

כל אחד הוא אור קטן ויחד הם אור איתן

מסיבת חנוכה ייחודית ומיוחדת למקבלי שירות של המרכז הישראלי לאפוטרופסות במחוז באר-שבע והדרום

 

הגשם ומזג האוויר הסוער לא מנע מלמעלה ממאה מקבלי שירות, המתגוררים בקהילה או שוהים במוסדות, מלהגיע למסיבת חנוכה המסורתית, הנערכת זו השנה השישית ברציפות, על-ידי מחוז באר-שבע והדרום במרכז הישראלי לאפוטרופסות. שעה לפני המסיבה הם כבר המתינו מחוץ למועדון "התקווה" בבאר-שבע, אותו הקצה אגף הרווחה כתרומה למרכז הישראלי לאפוטרופסות, לעריכת המסיבה.

הם היו נרגשים. צמאים לתשומת לב קטנה, פרגון ואהבה. רובם עריריים, ללא משפחה תומכת והמרכז הישראלי לאפוטרופסות משמש להם כמשפחה, כל ימות השנה ובמיוחד בחנוכה, חג כל-כך משפחתי, חג האורים, שבא לגרש את החושך הגדול.

עבור רובם זו ההזדמנות היחידה לחגוג את חנוכה, והם הצטופפו שם, מבקשים להיות חלק: לרקוד, לשיר, להתכבד בסופגניות ולשמוח. 

כמידי שנה, ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ, בא לברך, יחד עם מנהלת אגף הרווחה בעירייה, עו"ס אתי כהן. "אתם", הוא אמר למקבלי השירות של המרכז הישראלי לאפוטרופסות, "האור שנותן לי את הכוח להמשך העשייה בעיר. יש בכל אחד מכם כל-כך הרבה אהבה שיוצאת מהלב ונכנסת עמוק ללב". דנילוביץ התכבד להדליק נר רביעי של חנוכה, יחד עם נציג בית חב"ד. הזמרת תאיר שדה, מהתוכנית "אייל גולן קורא לך", הקפיצה את הקהל בשירה; להקת "אפרוחי איילות הנגב" רקדו ושילהבו עימם את החוגגים; ה-D.J אתי נחמיה דאגה למוסיקה שמחה, לכל אורך המסיבה. עובדי מע"מ תרמו גם השנה את הסופגניות ומתנדבים אחרים דאגו לכיבוד ומתנות, ברוח המסורת.

מנהלת מחוז באר-שבע והדרום, תמר פורת וצוות העובדים – רכזי הטיפול, הנציגים-מבקרים ובנות השירות הלאומי, דאגו כל הערב לשמח את מקבלי השירות, לרקוד ולשיר איתם, עד שמבלי השירות ביקשו בסוף המסיבה, שלא ישכחו אותם גם בפורים, ויארגנו לה מסיבה דומה.

כדברי הרב קוק: "צריך שכל אדם יידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר, ואין נרו שלו כנר חברו ואין איש שאין לו נר. וצריך שכל איש יידע ויבין שעליו לעמול ולגלות את אור נרו ברבים ולהדליקו לאבוקה גדולה ולהאיר לעולם כולו".

 חג אורים שמח,

ד"ר זאב פרידמן

מנכ"ל המרכז הישראלי לאפוטרופסות