סיפורי החודש

חזרה לרשימת הסיפורים

רגעי האושר של הילדים שידעו בחייהם הרבה עצב

עשרות קטינים במינוי המרכז הישראלי לאפוטרופסות כאפוטרופוס, הוזמנו כצופים במשחק כדורסל של מכבי פוקס ת"א בהיכל מנורה מבטחים ביד אליהו – תרומה ייחודית של חברת "פוקס" וקבוצת הכדורסל, לקטינים שבמינוי אפוטרופוס:

רגעי האושר של הילדים שידעו בחייהם הרבה עצב

 

לו ניתן היה להראות את פניהם ועיניהם של הקטינים מקבלי שירותי אפוטרופסות מהמרכז הישראלי לאפוטרופסות, שהוזמנו לצפות במשחק הכדורסל של מכבי פוקס תל-אביב, אי אפשר היה להתעלם מהאושר הגדול שנסוך על פניהם, מהניצוץ בעיניהם ומהחיוך שלא מש מפיהם, שהביע שמחה גדולה.

תרומה של כ-200 כרטיסים למשחק הכדורסל של מכבי פוקס תל-אביב בהיכל הספורט מנורה מבטחים ביד אליהו בת"א, שהושגו בתיווכו של רכז המחשוב של המרכז הישראלי לאפוטרופסות, הם הסנונית הראשונה בשיתוף פעולה שהחל להירקם בין המרכז הישראלי לאפוטרופסות לקבוצת הכדורסל הלאומית.

הקטינים יחד עם המלווים (רכזי טיפול; בנות השירות הלאומי והמדריכים) לפני המשחק של מכבי פוקס ת"א

ארבעת מחוזות המרכז הישראלי לאפוטרופסות, אליהם הועברו הכרטיסים, החליטו לייעד את רובם עבור הקטינים שבמינוי אפוטרופוס, המתגוררים בפנימיות ברחבי הארץ, ובמשפחות אומנה. הקטינים, מתחת גיל 18, שהמרכז מונה להם כאפוטרופוס, הם כאלה שאין להם משפחה או שהוריהם ומשפחתם נעלמו מחייהם בנסיבות שונות. למשחק הגיעו הקטינים עם מלווים: רכזי הטיפול של המרכז הישראלי לאפוטרופסות, בנות השירות הלאומי מטעם המרכז, הורים אומנים ומדריכים מהפנימיות בהם הם מתגוררים. רובם הצטיידו בכובעים וצעיפים, בצבעי כחול-צהוב, של מכבי פוקס ת"א.

לרוב הילדים זו הייתה הפעם הראשונה בחייהם שהיו במשחק כדורסל, של הקבוצה שהם כל-כך אוהבים..... אבל יותר מכל, הרגעים האינטימיים והייחודיים שחוו, עם המדריכים, רכזי הטיפול, בנות השירות הלאומי ושאר המלווים, היו עבורם תכלית הכל.... תשומת לב בלעדית.

האושר של הילדים והתרוממות הרוח שליוותה אותם גם בימים שלאחר משחק הכדורסל היו שווים את הכל, כמו שתיאר למחרת, אחד המדריכים בכפר הילדים "נרדים" בערד, בעמוד הפייסבוק של הכפר: "הילדים בהיי מטורף.... מסתובבים בכפר ומספרים לכל מי שהם רואים על אתמול".

אנו, במרכז הישראלי לאפוטרופסות, נמשיך לטפח וליזום שיתופי פעולה שכאלה, למען, לרווחת ולטובת מקבלי השירות שלנו, כי רגעי האושר שלהם, הם גם רגעי האושר שלנו.

 

ד"ר זאב פרידמן

מנכ"ל המרכז הישראלי לאפוטרופסות