מנהל המחוז

דבר מנהל מחוז ירושלים

מחוז ירושלים הוקם בשנת 1977 והוא הוותיק שבמחוזות המרכז הישראלי לאפוטרופסות. בשנת 2016 עבר המחוז למרכז שרות חדש בשכונת גבעת שאול.  במקביל לתהליך  המעבר החל תהליך גיוס והרחבת הצוות המקצועי, וכן פיתוח שירותים מתקדמים לרווחת מקבלי השירות ביניהם ניתן לציין שני פרויקטים ייחודים, האחד הינו, פתיחת מועדונית  שתהווה מרכז פנאי, טיפול וליווי למקבלי שירות כחלק מתהליך לשיפור איכות חייהם ומיצוי זכויותיהם  (אנו מקווים כי בהמשך נוכל לשלב במועדונית  גם עבודה עם משפחות מקבלי השירות ככל שניתן).   השני הוא  מיזם ייחודי תחת השם הפגת בדידות (המיזם מטעמם של אש"ל ג'וינט ישראל והמוסד לביטוח לאומי). שמטרתו להפגיש   מתנדבים עם קשישים  לשם בילוי פנאי ושהות משותפת בכדי לצמצם את רכיב הבדידות הקיים בחייהם של קשישים.  מחוז ירושלים נבחר  לפרויקט זה ביחד עם 15 גופים מבין כ - 114 הצעות שהוגשו, מכל הארץ. 

בתוך העשייה הרבה היומיומית, צוות העובדים המקצועי במחוז משתדל לסייע ביעילות ותוך התחשבות במקבלי השרות, תוך שמירה על הוראות החוק התקנות והנהלים ולצד מילוי הנחיות גורמי הביקורת בתוך המרכז ומחוצה לה.

אני מקווה כי צוות המחוז ואני נשכיל ליישם את ערכי הייסוד המנחים את המרכז לאפוטרופסות, הכוללים הגנה ודאגה לרווחתם, צרכיהם וזכויותיהם של מי שהגנה זו נדרשת להם.  זאת תוך כדי דיוק  בשירות, שמירה על ערכי כבוד האדם, צדק חברתי ואף הגשמת משאלות של  החסויים שבאחריותנו.

אודות מנהל המחוז –

מנהל המחוז, מר עפר חגאג, נכנס לתפקידו  בחודש אפריל 2017 והחליף את מר אהרון מלאך שהיה מנהל המחוז כשלוש שנים.

עפר הינו קרימינולוג קליני ( (M.Aבהכשרתו האקדמאית והמעשית. טרם כניסתו לתחום  הטיפול, האבחון והחינוך שירת בצבא הקבע כקצין מודיעין ולאחר מכן בשירות הביטחון הכללי.  לתפקיד מנהל מחוז ירושלים מגיע עפר עם ניסיון רב בתחום הטיפול בכלל זה של בריאות הנפש (בקרב מבוגרים וקטינים), ידע וניסיון בתהליכי אבחון מסוכנות מינית וכן טיפול בתחום המיניות. לצד הניסיון הטיפולי לעפר ניסיון ניהולי של  13 שנים בניהול מסגרות חינוך פורמאליות (בית ספר תיכון)  ומסגרות חינוך בלתי פורמאליות לילדים  ונוער   (רשות חסות הנוער, משרד הרווחה). לאורך השנים עפר מנחה סדנאות ומרצה  בתחומי הידע הללו.

גישת  השירות של עפר  בתחום המענים האפוטרופסיים מתבססת על הרעיון כי מטרתנו כאנשי טיפול ושירות לייצור יחד עם מקבל השירות  ועבורו כמה שיותר אפשרויות למרחבי עשייה מתוך הבנה כי ככל שיש יותר לאדם יותר אפשרויות כך הוא יכול לממש את הפוטנציאל שלו (ולא משנה באיזה גיל)  ובתהליך מקביל  להגיע לשיפור  בהרגשה ובדימוי העצמי לגבי יכולותיו.

בברכה,

עופר חגג'

מנהל מחוז ירושלים